Yhdistyksen kevät- ja syyskokous pidettiin Helsingissä 24.9.2020.

Yhdistyksen kevät- ja syyskokous pidettiin Helsingissä 24.9.2020.

Yhdistyksen kevät- ja syyskokous pidettiin Helsingissä 24.9.2020. Kokouksissa käsiteltiin sääntömääräiset asiat.

Kevätkokouksessa esiteltiin Yhdistyksen vuoden 2019 toimintakertomus ja talouden toteutuminen sekä tilinpäätös. Kokouksessa vahvistettiin Yhdistyksen toimintavuoden 2019 tilinpäätös ja myönnettiin vastuuvelvollisille vastuuvapaus.

Syyskokouksessa esiteltiin Yhdistyksen toimintasuunnitelma ja talousarvio vuodelle 2021 sekä tehtiin henkilövalinnat erovuoroisten hallituksen varsinaisten ja varajäsenten tilalle. Yhdistyksen hallituksen varsinaisiksi jäseniksi valittiin Iina Harju Rovaniemeltä, Outi Huhtala Oulusta ja Krista Havonen Nokialta. Varajäseniksi valittiin Marja-Liisa Ylitalo-Airo Liedosta ja Mari Nordman Lappeenrannasta.

 

Espoossa 28.09.2020

Sari Pyhälä

Puheenjohtaja

Suomen Anestesiasairaanhoitajat ry

Next Post Previous Post