Yhdistyksen syyskokouksen henkilövalinnat

Yhdistyksen syyskokouksen henkilövalinnat

Yhdistyksen syyskokous pidettiin Tampereella Solo Sokos Hotel Tornissa perjantaina 8.10. Syyskokouksessa suoritettiin henkilövalintoja.

Puheenjohtaja Sari Pyhälän kausi oli katkolla. Pyhälä oli halukas jatkamaan puheenjohtajana. Vastaehdokkaita ei ollut. Kokous valitsi Yhdistyksen puheenjohtajaksi uudelle kaksivuotiskaudelle Sari Pyhälä.

Hallituksen jäsenistä erovuoroiset Joni Karjalainen, Markus Sjögren sekä Anna Rantanen olivat halukkaita jatkamaan hallituksessa. Vastaehdokkaita ei ollut, joten em. kolmikko valittiin jatkamaan Yhdistyksen hallituksessa.

Hallituksen varajäsenistä erovuorossa olivat Kati Welling, Hanna Lindholm-Hakala sekä Antti Purhonen. Ehdokkaita uusiksi varajäseniksi oli kolme: Kati Welling, Hanna Lindholm-Hakala sekä Sini Granholm. Heidät valittiin hallituksen varajäseniksi.

Onnea valituille!

Next Post Previous Post